668 871 523

Obozybiganie.pl

Peru 2018 Biegowa Wyprawa Życia

14.08 - 28.08.2018

Czym zaskoczy Cię obóz?

„Gdyby miała nastąpić katastrofa planetarna i miałbym możliwość wyboru kraju do „zapisania“ i odtworzenia naszej planety, bez wątpienia wybrałbym Peru.“ (David Bellamy)

Mówi się, że to miejsce na ziemi, gdzie jest wszystko!

Przeżyj z nami przygodę, o której nie zapomnisz do końca swojego życia. Zwiedzaj i biegaj w najpiękniejszych znanych i nieznanych terenach Ameryki Południowej. Ocean, Pustynia, Dżungla, największy Kanion Świata, wysokie Andy, Lamy i Machu Picchu, które zdobędziemy na biegowo. To tylko niektóre z atrakcji z jakimi przyjdzie ci się zmierzyć na wyprawie do krainy Inków! Wszystko to okraszone mocną dawką biegania, techniki biegowej, rozmowami z trenerami. A wisienką na torcie niech będzie fakt, że poprowadzi nas najbardziej znany trampingowy przewodnik po Peru czyli Piotr Małachowski (www.kochamyperu.pl).

„Gdyby miała nastąpić katastrofa planetarna i miałbym możliwość wyboru kraju do „zapisania“ i odtworzenia naszej planety, bez wątpienia wybrałbym Peru.“ (David Bellamy)

Celem naszej obozowej wyprawy będzie środkowa i południowa część Peru – Będziemy przemieszczać się wzdłuż wybrzeża przez półwysep Paracas, miejscowości: Nazca, Ica, Arequipa aby potem wjechać głęboko w Andy penetrując biegowo największy kanion Świata, rejony Cuzco oraz wbiec przez Camino Inca na Machu Picchu. W tym czasie zrobimy około 150-200km na przecudnych trasach biegowych oraz przejedziemy ponad 2000km. Widoki będą napawać twoje serce tak, iż wiele razy zaniemówisz z wrażenia widząc piękno otaczającego cię świata, a zapierać dech w piersiach będą nie tylko piękne okoliczności przyrody ale także wysokość nad poziomem morza sięgająca czasami ponad 4900m n.p.m. Dla chętnych próba biegowa na takiej wysokości : 

 

PODSTAWOWE INFORMACJE 
Data wylotu z lotniska Chopina w Warszawie – 14.08.2018
Data wylotu z lotniska w Limie – 28.08.2017 (lądowanie w Warszawie 29.08)

PLAN WYPRAWY

1. LIMA

 

Po przylocie do Limy i solidnym noclegu w centrum historycznym, w kolejnym dniu o poranku zwiedzimy centrum tego industrialnego kolosa i wyruszymy na malowniczy półwysep Paracas.

2. PÓŁWYSEP PARACAS, WYSPY BALLESTAS

Wysuszone peruwiańskim słońcem plaże, piaskowe i kamieniste oraz zadziwiające pejzaże. Półwysep nie bez przyczyny został wpisane na światową listę UNESCO. To również świetne biegowe pustynne tereny. Zrobimy tutaj pierwszy trening ok. 12 km. Pobiegniemy wgłąb półwyspu i zahaczymy o piękne plaże. Chwila wieczornego relaksu, zasłużony sen, a Kolejnego dnia rano popłyniemy łodzią motorową na wyspy pełne lwów morskich i pingwinów. Po powrocie ruszamy dalej przez pustynne tereny do miejscowości Ica.

3. ICA – OAZA HUACACHINA

W Ica udamy się do Oazy Huacachina, a tutaj trochę szybszy trening i spora dawka techniki biegania. Na lekkim gazie endorfinowym czekają na chętnych przejazdy po pustyni samochodzikami buggy lub sandboarding dla odważnych. Spędzimy tu kolejną noc, a o poranku ruszymy ku tajemniczym liniom Nazca.

4. LINIE NAZCA

 Po treningu na pustynnych bezdrożach przemieścimy się do Nazca gdzie będzie możliwość przelotu nad liniami lub inne atrakcje regionu z przewodnikiem. Po przelocie przejedziemy do Puerto Inca zahaczając o kilka ciekawych miejscowości w tym zagłębie oliwkowe Yauca. W Puerto Inca kolejnego dnia poranny rozruch nad oceanem i wyruszymy malowniczymi trasami wspinając się przez cały dzień na wysokość ok. 2000m n.p.m do Arequipy.

 

 

 

5. AREQUIPA

Wieczorem zwiedzamy piękne stare miasto, a następnego dnia udamy się na Rafting rzeką Chili. Naładowani adrenaliną powalczymy na pierwszym treningu na wysokości ponad 2000m n.p.m u podnóża wulkanu El Misti(5822m n.p.m), a następnie dalej w świat. Przed wami ukaże się najgłębszy, największy i najwyższy kanion Świata.

6. NAJWIĘKSZY KANION ŚWIATA – COLCA

Po drodze do Kanionu Colca, krótka wizyta na „Przełęczy Wiatrów” 4910m n.p.m. Wiele by opowiadać ale to trzeba ujrzeć na własne oczy. Zdobywamy tutaj kolejny level wysokościowy i ruszamy z pułapu ponad 3000m n.p.m ale na szczęście biegniemy w dół Kanionu. Będzie co robić bo bieganie na wysokości to podwójne kilometry! Na koniec zasłużona kąpiel w wodach termalnych i odpoczynek, a o brzasku wyjedziemy ku nowej przygodzie. Tym razem wodno-lądowej. 

7. NAJWYŻEJ POŁOŻONE JEZIORO ŻEGLOWNE ŚWIATA

Z Kanionu przemieszczamy się do miejscowości Puno. Zostajemy na wysokościach ponad 3000m n.p.m. Tam czeka na nas najwyżej położone jezioro żeglowne na świecie czyli Titicaca. Tam płyniemy łodziami motorowymi ku zamieszkanej przez rdzenną ludność wyspie Amantani. Na której oczywiście trening biegowy, a na nim jak mało kto obiegniemy wyspę wokół. Na miejscu oczywiście lokalna kuchnia i tam też spędzimy noc, a kolejnego ranka ruszamy do miejscowości Ollantaytambo i… 

8. VINICUNCA – TĘCZOWE GÓRY

Pewnie jako dzieci marzyliście żeby pochodzić po tęczy. No cóż tego marzenia nie spełnimy ale tęczowe góry też zapowiadają się ciekawie. Co powiecie na małe biegowe co nieco po tęczowych wzgórzach?

9. MACHU PICCHU

… na biegowo ruszamy w kierunku cudnego Machu Picchu. Wysokość trochę zmaleje do 2500m n.p.m. Tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć! Wybierzemy jedną z tras Camino Inca czyli dróg zbudowanych jeszcze za czasów Inkaskiego imperium, po którym poruszali się biegowi posłańcy zwani Chasquis. Trasa główna ponad 21km!, a dla zmęczonych krótsze opcje.

Po przeżyciach minionego dnia zwiedzimy słynną z wielu zabytków stolicę Inków Cuzco i powoli będziemy się żegnać z Peruwiańskimi klimatami oglądając Peru z lotu Ptaka w trakcie przelotu z Cuzco do Limy. Jeżeli będziemy mieli więcej czasu to udamy się wzdłuż oceanu do dzielnicy Miraflores aby pożegnać kraj Inków.

A CO Z DUŻYMI WYSOKOŚCIAMI?

Wyjazd do Peru nieodłącznie wiąże się z wyzwaniem dotyczącym dużych wysokości, które mogą przerażać ale na naszym wyjeździe będziemy starać się zdobywać je zgodnie z zasadami czyli stopniowo z dnia na dzień. Po kilku dniach na wybrzeżu pierwszy z przystanków znajduje się w okolicach Arequipy na wysokości  ok. 2000m, a kolejny w okolicach Kanionu Colca na wysokości 3000m. W czasie podróży do Kanionu Colca wjedziemy na przełęcz Wiatrów i punkt widokowy na wysokości 4910m aby potem zjechać niżej na 3000m. Przez następne dni podążając przez jezioro Titicaca, Cuzco, Machu Picchu będziemy przebywać na wysokościach od 2000-3500m.

DLA KOGO JEST TEN WYJAZD?

Nasz wyjazd jest przeznaczony dla każdego zdrowego człowieka. Chcemy poinformować was, że osoby towarzyszące lub osoby bardzo słabo biegające również będą mogły zwiedzać Peru z nami. Przewodnik w trakcie naszych biegowych eskapad będzie prowadził osoby nie biegające lub chcące odpocząć jeden dzień, do ogólnie dostępnych atrakcji turystycznych. Dystans, z którym na nizinach powinieneś (powinnaś) radzić sobie jednorazowo to przynajmniej 15 kilometrów w tempie nie niższym niż 6:30. Jeśli spełniasz te kryteria – dasz radę. Zdajemy sobie sprawę, że spektrum zaawansowania biegowego będzie różne ale chcemy je ograniczyć do zdroworozsądkowego poziomu, zwłaszcza, że z punktu widzenia wysiłku fizycznego nie będzie to łatwa wyprawa.

Trenerzy

Michał Jarosz

Dyplomowany trener, absolwent AWF, były reprezentant Polski, medalista Pucharu Świata i Mistrzostw Polski. Przez wiele lat przebywał w Peruwiańskich Andach trenując ubogą młodzież.

Krzysztof Janik

Były zawodnik, absolwent krakowskiego AWF, dyplomowany trener zawodników wyczynowych i amatorskich. 

Piotr Małachowski

Przewodnik, podróżnik, bloger, twórca portalu www.kochamyperu.pl, pasjonat wypraw do Peru i innych państw Ameryki Południowej. 

* Liczba trenerów na turnusie oraz skład osobowy może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników i możliwości udziału w danym okresie konkretnego szkoleniowca. Bez względu na skład osobowy zapewniamy szkolenia na najwyższym poziomie.

Podstawowe informacje

 • Miejsce obozu
 • Peru
 • Zakwaterowanie
 • pensjonaty i hotele w standardzie turystycznym
 • Terminy
 • 14.08-28.08

Dlaczego warto
z nami jechać?


 • Najbardziej zaufane obozy biegowe w Polsce organizowane od 2010 roku

 • Zorganizowaliśmy już blisko 80 turnusów w Polsce i za granicą
 • Świetnie wykwalifikowana kadra trenerska
 • Wiedza i doświadczenie w pracy z amatorami i wyczynowcami
 • Dopasowane treningi do możliwości uczestników
 • Wyszukane miejsca do treningu biegowego

Lokalizacja

 • Lima
 • Paracas
 • Ica
 • Nazca
 • Arequipa
 • Chivay
 • Puno(jez. Titicaca)
 • Machu Picchu
 • Cuzco

Zakwaterowanie

 • hotele, pensjonaty, hostele w standardzie turystycznym

Trening

 • długie treningi biegowe
 • treningi techniczne i sprawnościowe
 • rozmowy z trenerami

Warunki cenowe

 

data wpłaty do 29.12* do 30.03* po 30.03*
uczestnik lub osoba towarzysząca z biletem 4500zł**+cena biletu 5000zł**+ cena biletu 5500zł**+ cena biletu
uczestnik bez biletu 5000zł**

*Liczy się data wpłaty zaliczki

**Rabat 300 zł dla uczestników, którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy


Cena zawiera

 

 • bilet Warszawa – Lima – Warszawa
 • przejazdy na miejscu
 • koszty paliwa
 • noclegi w hotelach, pensjonatach w standardzie turystycznym(niektóre ze śniadaniem) w pokojach dwuosobowych
 • opieka trenerska
 • treningi
 • opieka przewodnika
Cena nie zawiera
 • kosztów atrakcji 150-600$(w zależności od wybranych opcji)
 • kosztów wyżywienia(ok.100-200$) za cały pobyt
 • kosztów przelotu Cuzco-Lima 50$-130$
 • ubezpieczenia. ok 100zł-200zł