668 871 523

obozybieganie.pl

REGULAMIN
Klubu „Sympatyków Fundacji Bieganie”

§1

Klub „Sympatyków Fundacji Bieganie” działa przy Fundacji Bieganie w oparciu o uchwałe zarządu z dnia 10.01.2018 roku

§2

Celem Klubu „Sympatyków Fundacji Bieganie” jest organizowanie w formie grup zamkniętych obozów, warsztatów i innych usług związanych ze statutem Fundacji Bieganie.

§3

Członkami Klubu „Sympatyków Fundacji Bieganie” mogą być osoby, które spełniają niżej wymienione warunki:

a) złożą deklaracje członkowską w formie zgłoszenia online. Zapoznają się i zatwierdzą regulaminu na stronie www.obozybieganie.pl, podadzą imię i nazwisko oraz adres email w danych kontaktowych w trakcie rejestracji na wyjazd organizowany przez Fundacje Bieganie.

b) są osobą pełnoletnią z pełnymi prawami publicznymi

2. Rezygnacja z członkostwa w Klubie następuje po złożeniu pisemnej rezygnacji drogą elektroniczną lub pocztową.

Nie można zrezygnować z członkostwa przed lub w trakcie trwania obozu lub usługi organizowanej przez Fundacje Bieganie dla grupy zamkniętej „Sympatyków Fundacji Bieganie” na której wyraziło się chęć uczestnictwa.

§4

Członkostwo upoważnia zawodnika/członka do uczestnictwa w wyjazdach lub usługach organizowanych przez Fundację Bieganie wg oferty dostępnej na stronie www.obozybieganie.pl
Członkowie Klubu mają prawo do zniżek oferowanych przez Klub na obozy i inne usługi.

§5

Prawa i obowiązki jego Członków

a)  przestrzegania i dostosowania się do zasad bezpieczeństwa

b)  zachowania pełnej kultury osobistej

c)  kulturalnego zachowania się wobec trenerów i innych uczestników zajęć

d)  pełnej kultury i wzorowego zachowania podczas treningów i poza nimi

e)  dostosowanie się do poleceń wydanych przez trenera

f)  rzetelnego i sumiennego uczestnictwa w zajęciach

g)  informowania na bieżąco trenera o problemach zdrowotnych (kontuzjach, bólach
głowy i wszelkich dolegliwościach)

h)  dbanie o sprzęt sportowy

i)  posiadania podczas treningu odpowiedniego stroju sportowego


Co oferujemy?

Obozy biegowe w Kenii

Zastanawialiście się kiedyś gdzie jest najlepsze miejsce do treningu biegowego? Podpowiemy wam to Kenia. Dlaczego zapytacie? Dlatego, że jest tam wszystko co potrzebne czyli: łagodny klimat, wysokość nad poziomem morza, duża grupa biegaczy z Kenii i całego świata, wspaniałe trasy i niepowtarzalny klimat biegowy, który aż zachęca do tego żeby wyjść i ruszyć się na konkretną biegową dawkę treningu.

Na obozie w Kenii można spotkać największe sławy biegania. Mo Farah, Kipsang, Kipketer. Jeżeli będziecie mieć szczęście to spotkacie ich wszystkich razem i to na jednym treningu :). Zawsze uśmiechnięte twarze i gotowi na dużą porcję zdjęć ze swoimi fanami.

W Kenii skupiamy się głównie na treningu wytrzymałościowym i interwałowym ale także na dużej dawce sprawności. Są tu ku temu wyśmienite warunki ponieważ mieszkamy u medalistki olimpijskiej Lorny Kiplagat, która od lat gości najlepszych biegaczy z całego świata i dzięki swojemu ośrodkowi daje zawodnikom wyśmienite warunki. Jedzenie jest tu bardzo zróżnicowane i dobre, a po treningu można odpocząć w Kenijskim słońcu lub pluskać się w chłodnym basenie, który daje ukojenie zmęczonym po treningu nogom.

Na naszych obozach w Kenii od lat organizujemy zawody biegowe dla tamtejszych biegaczy, w których biorą udział również uczestnicy obozu. Dzięki temu, można stanąć ramię w ramię z przyszłymi medalistami olimpijskimi i chociaż na pierwszych 100 metrach poczuć wiatr we włosach. Dzięki tej inicjatywie wspieramy tamtejszy sport.

Oczywiście nie zapominamy też o największej wylęgarni mistrzów czyli prowadzonej przez brata Colma szkole św. Patryka. Tam również nasza obozowa ekipa zawsze zagląda aby zobaczyć jak trenują i uczą się młodzi, utalentowani adepci Kenijskich biegów średnio i długo dystansowych. Brat Colm chętnie opowiada i dzieli się swoimi doświadczeniami w dziedzinie treningu. To już legenda światowego sportu  bo od niego zaczęły się Kenijskie sukcesy na wielką skalę.

Kenia to również ciekawe doświadczenie kulinarne. Tutaj wszystko smakuje inaczej, a przede wszystkim mnogość owoców i warzyw. Kenijska dieta biegowa jest specyficzna, a właśnie w Iten można jej zakosztować i osobiście wypróbować na własnych nogach. Słowo Ugali na pewno będzie wam towarzyszyć na co dzień. To przyrządzony z kukurydzy Kenijski przysmak. Jeżeli zapytasz przeciętnego Kenijczyka skąd ma taki POWER do biegania odpowie oczywiście dzięki Ugali! Będąc na miejscu nie omieszkaj spróbwać ale nie licz na zbyt wyszukany smak.

Oprócz walorów treningowych w Kenii nie może zabraknąć porządnego safari i walorów turystycznych. W jednym z odpoczynkowych dni oczywiście zabierzemy was do jednego z piękniejszych Parków Narodowych aby podziwiać dziką zwierzynę.

O Kenii można byłoby pisać wiele stron ale nie będziemy wam zbyt wiele zdradzać. Przekonajcie się sami i zasmakujcie przygody na naszych obozach. Zwiedzajcie świat biegając i trenując pod okiem świetnie wyszkolonych fachowców. Kenia czeka. No więc Hakuna Matata i wyruszaj z nami w podróż na czarny ląd!

obozy dla początkujących

Nasza oferta obozowa dla dorosłych skierowana jest do szerokiego spektrum biegaczy, a także ich rodzin gdyż na większości naszych obozów opieka nad dziećmi jest za darmo(w przeciwieństwie do konkurencji) Na wyjazdach z bieganie.pl nie ma podziałów gdyż wszyscy są zjednoczeni wspólną pasją biegania. Począwszy od osób początkujących, śrenio-zaawansowanych na zaawansowanych kończąc. Dostosowujemy nasze treningi zarówno dla biegaczy ulicznych jak i dla tych, którzy kochają biegi górskie. Znajdą u nas miejsce ci którzy ścigają się na 5km jak i tacy, którzy startują biegi ultra. Szeroka wiedza i nieustanne dokształcanie się sprawia, że potrafimy odnaleźć się w każdej sytuacji i pomóc nawet najbardziej zaawansowanym biegaczom.

Obozy biegowe dla początkujących skierowane są do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Od wielu lat obserwujemy tendencję, że amatorzy z długim stażem, którzy nigdy nie współpracowali z trenerem poza niezłym wytrenowaniem mają niestety duże braki techniczne, sprawnościowo-siłowe i koordynacyjne. Niestety w dużej mierze przekłada się to na ilość kontuzji.

Dlatego obozy dla początkujących biegaczy są świetną formą na rozpoczęcie biegania. Na obozie dowiesz się jak biegać poprawnie. Przy pomocy wideo analizy techniki biegu poprawimy twoje błędy, a następnie dzięki wykładom przekażemy niezbędną wiedzę do tego jak wdrażać technikę i poprawny trening aby nie ulec kontuzji. Jako jedyni w Polsce pokazujemy naszych podopiecznym, że już po kilku dniach ich technika się zmienia. Na obozach biegowych dla poczatkuących dowiesz się jak dobrać odpowiedni sprzęt, jak schudnąć i wdrażać prawidłową dietę. Dowiesz się jakie ćwiczenia dla biegaczy są najlepsze, jak się rozciągać oraz poruszymy wiele, wiele innych okołobiegowych tematów. Na obozie dla początkujących trenerzy są dostępni praktycznie przez większość dnia i jeżeli masz jakieś pytania na pewno nasi trenerzy udzielą ci wyczerpującej odpowiedzi na interesujący cię temat.

Obozy biegowe dla początkujących to niesamowita atmosfera, która łączy ludzi z każdej branży. Charyzmatyczni trenerzy dbają o to aby każdy czuł się doceniony i ważny, a liczba biegaczy wracających na nasze obozy daje nam motywację do tego aby przykładać się i ulepszać nasze kompetencje.

Obozy dla dorosłych biegaczy to świetna forma spędzenia aktywnego wypoczynku wśród ludzi, którzy również kochają bieganie. Na nasze obozy możesz również przyjechać z osobą towarzyszącą, która zawsze staramy się w pozytywny sposób zachęcić do biegania, jeżeli oczywiście chce. Doświadczaliśmy wiele razy tego, że po naszych obozach osoby towarzyszące wyjeżdżały zapalone pasją biegania ponieważ potrafimy naszą wiedzę przerodzić w praktykę tak aby nikt nie zraził się do biegania po pierwszym razie.

Jeżeli więc czujesz się gotowy to wyruszaj razem z nami na obozy biegowe dla pozcątkujących, średnio-zaawansowanych, zaawansowanych i odkrywaj bieganie z najlepszej strony. Sprawdź nasze oferty obozów w Polsce i zagranicą. Na pewno znajdziesz coś dla siebie i mamy nadzieję, że ni pożałujesz swojego wyboru. Do zobaczenia na biegowych ścieżkach!

obozy biegowe

Na naszych obozach biegowych bieganie.pl znajdziecie to co najlepsze dla biegaczy. Nasze obozy odbywają się w najlepszych lokalizacjach nie tylko w Polsce ale też na całym świecie. Co roku nasze obozy gości Szklarska Poręba, w której odbywa się nasz klasyk. Tam zaczęła się nasza historia, kiedy to w 2010 roku odbyła się pierwsza edycja obozów biegowych. Dzisiaj dobijamy już do setnego turnusu i nasza oferta mocno się rozrosła. W tym momencie zgrupowania odbywają się przez okrągły rok. Obozy wakacyjne, szkolenia dla firm, majówki, obozy sylwestrowe, warsztaty z techniki biegania i wiele, wiele innych.

W Polsce obozy realizujemy również w pięknie położonej Szczawnicy czy w zacisznym miasteczku Krościenko nad Dunajcem, znajdującym się u styku 3 górskich pasm Pienin, Beskidu Sądeckiego i Gorców. To właśnie tutaj stworzyliśmy nasz osobliwy projekt obozu WEGE. Gościmy na obozach także w Polskich i Słowackich Tatrach.

Dzięki coraz większej ilości zadowolonych klientów przez ostatnie lata w Szklarskiej Porębie organizowaliśmy aż 3 turnusy wakacyjne. Obozy górskie przyciągają także wiele firm, które zamawiają u nas weekendowe wyjazdy biegowe czy szkolenia dla początkujących.

Cykliczne warsztaty z techniki biegania pomagają rokrocznie wielu amatorom zgłębić tajniki bardziej ekonomicznego biegania, prewencji kontuzji i poprawić wyniki.

 

Od kliku lat organizujemy też nasze obozy biegowe poza granicami Polski. Uderzeamy w najlepsze biegowe destynacje na świecie. W naszej ofercie znajdziecie stacjonarne obozy górskie w Kenii gdzie od lat Polscy amatorzy szkolą się u boku największych sław Kenijskiego bieganie. Stacjonarne obozy rozkręcamy również w Chorwacji gdzie w przepięknym kurorcie Baška łaczymy to co najlepsze czyli krystalicznie czyste morze, świetne górksie tereny oraz grzejące słońce. Nasze obozy znajdziecie też na wyspach Kanaryjskich, Maderze a także najnowsze dziecko w naszych ofertach czyli objazdowe obozy biegowe w Peru, USA, Nowa Zelandia, Kenia, Madagaskar, Tajlandia i Himalaje. Podczas tych obozów organizowanych w formie wypraw biegowych. Zwiedzamy najpiękniejsze zakątki świata na biegowo udając się do miejsc gdzie zwykły turysta nie dociera.

Nasze obozy biegowe prowadzą tylko dyplomowani trenerzy z długim stażem trenerskim, którzy wspinali się po szczeblach kariery zaczynając od treningu dzieci i młodzieży, przez zawodowców, kończąc na amatorach. Tak szeroki spektrum pracy i kilka tysięcy osób, które przewinęły się przez ich warsztat pozwala nam wieść prym w tego typu przedsięwzięciach w Polsce. Dzięki najszerszej ofercie od lata jesteśmy liderem rynku obozów biegowych. Doświadczenie na tak szerokim polu pozwala nam tworzyć coraz nowsze projekty, które z wielką pasją wprowadzamy do naszej oferty.

Nasza Fundacja dzięki, której możemy z powodzeniem organizować obozy, uczestniczy również w projektach eventów biegowych w Tatrach takich jak Tatra Ultra Rajd, na którym uczestnicy starają się w ciągu dwóch dni obiec Tatry wokół. To wyzwanie dla największych twardzieli biegowe kunsztu.

Zapraszamy was zatem na najlepsze obozy biegowe!

Nasz zespół

Milena Dąbrowska

Organizatorka podróży i przewodniczka po Azorach. Mieszka na azorskiej wyspie Terceira, prowadzi portal na temat Azorów i zaraża innych pasją do nich. Prywatnie miłośniczka wspinaczki.

Dominika Stelmach

Mistrzyni Polski w Maratonie 2017, V-ce Mistrzyni Swiata w Biegach Górskich 2018, 5-krotna zwyciężczyni imprezy Wings For Life (2015-2019), 4-ta na Mistrzostwach Swiata na 50km w 2019r. Kiedyś łyżwiarka figurowa; instruktorka fitness i trener personalny. Na co dzień mama 2 chłopców. Trenerka w Adidas Runners Warsaw.

Marek Kawik

Absolwent krakowskiego AWF. Trener II klasy sportowej o specjalności lekkoatletyka. Były zawodnik medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Trener przygotowania kondycyjnego i motorycznego.

Marcin Świerc

Najlepszy Polski ultras, multimedalista Mistrzostw Polski w biegach długodystansowych w górach, drugi zawodnik the UTMB Mont Blanc / The CCC i wielu innych prestiżowych biegów. Trener i motywator wielu zawodników amatorskich.

Piotr Małachowski

Przewodnik, podróżnik, bloger, twórca portalu www.kochamyperu.pl, pasjonat wypraw do Peru i innych państw Ameryki Południowej. 

Grzegorz Gajdus

były rekordzista Polski w maratonie 2:09:23, jeden z najlepszych maratończyków w historii polskich biegów i trener najlepszych maratończyków w Polsce.

Krzysztof Janik

Były zawodnik, absolwent krakowskiego AWF, dyplomowany trener zawodników wyczynowych i amatorskich. 

Michał Jarosz

Dyplomowany trener, absolwent AWF, były reprezentant Polski, medalista Pucharu Świata i Mistrzostw Polski. Przez wiele lat przebywał w Peruwiańskich Andach trenując ubogą młodzież.

Edyta Jarosz

Dyplomowana trenerka lekkiej atletyki, absolwentka AWF Kraków, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegu na 400m,800m,1500m.

Roman Magdziarczyk

Trener, wielokrotny olimpijczyk i uczestnik mistrzostw świata i Europy, 5 zawodnik na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, multimedalista mistrzostw Polski.