Hmmm. Ciężko opisać tą wyprawę. Musisz to zobaczyć na własne oczy bo już sama nazwa Madagaskar brzmi egzotycznie. Daj się porwać biegowej przygodzie.
Biegać można wszędzie ale po Madagaskarze to podwójna przyjemność. Dzikie tereny niedostępne dla autobusowego turysty to jest to co biegacze lubią najbardziej. Będziemy odkrywać ten dziki kraj biegając po znanych i nieznanych terenach upajając się pięknem stworzonej przyrody, a kilka dni w zaciszu lasu nad oceanem zregeneruje cię na długie miesiące. Po tej wyprawie zakochacie się w Madagaskarze na dobre!
Dla kogo?
Uczestnik powinien być w stanie przebiec bez zatrzymywania co najmniej 10-15 km. Ale równie dobrze możesz być piechurem bo jesteśmy przygotowani na różne warianty treningowe. Jeśli ktoś jest na niższym poziomie sportowym, będzie uczestniczył tylko w części treningów, a resztę czasu poświęci na zwiedzanie i odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. Nasz autorski plan i doświadczenie w prowadzeniu biegaczy amatorów pozwala nam połączyć aspekty treningowe ze zwiedzaniem i podróżowaniem. Gotowi? Ruszamy!
Dzień 1, Wylot z Polski
Dzień 2, Przylot na Madagaskar
Dzień 3, Antananarivo
Po śniadaniu przespacerujemy się po mieście, odwiedzimy miejscowe Polonicum, pomnik Beniowskiego dłuta artysty – Polaka. Zwiedzimy też niewielkie, prywatne, acz interesujące muzeum. Przejazd do Ambohimanga. To położone 30 km od stolicy wzgórze, które w przeszłości należało do plemienia Merina i było jego królewską siedzibą. We wnętrzu królewskiego kompleksu znaleźć można budynki wzniesione w różnych stylach architektonicznych, na przykład stary pałac królewski, który jest bliźniaczo podobny do chat ludu Zafimaniry, oraz pałac krwawej królowej Ranavalony II. Ambohimanga znajduje się na liście zabytków UNESCO. Po zwiedzaniu bieg w okolicy Ambohimanga.
Dzień 4, Antananarivo – Antsirabe
Ruszamy na południe, w kierunku Antsirabe. Na trasie pierwsze zetknięcie z tradycyjną, malgaską myślą technologiczną. Wiele prac wykonywanych jest tutaj identycznie, jak przed setkami lat. Dotyczy to zarówno prac polowych, jak i na przykład produkcji cegieł, które
wypalane są w formie okazałych piramid. Dojazd do miasta, zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.
Dzień 5, Antsirabe – Morondava
Jedziemy do Morondava, na zachodnie wybrzeże. Udajemy się do hotelu ze smaczną kuchnią. Będziecie mieli okazję zamówić między innymi ryby i owoce morza. Hotel będzie naszą bazą wypadową w okolice Morondava. Spędzimy tutaj dwie noce. Dla tych, którzy będą jeszcze mieć siłę po wyczerpującej podróży, możliwość biegu w pobliżu hotelu.
Dzień 6, Morondava
Po śniadaniu przejazd na plażę, możliwość kąpieli w oceanie oraz odwiedzenia pobliskiego, tradycyjnego targu. Później przejazd około dwóch godzin na północ do najpotężniejszego w tej części kraju, świętego baobaba. Po drodze mijamy interesujące okazy tych drzew, przy których zatrzymujemy się w powrotnej drodze na południe. Warunki do fotografowania są wówczas korzystniejsze. Na długie lata zapadną Wam w pamięci: święty baobab, zakochane, splecione ze sobą, sędziwe baobaby oraz oczywiście marzenie każdego podróżnika, czyli Aleja Baobabów o zachodzie słońca. Czas na bieganie. Chętni mogą zaopatrzyć się w unikalne, włochate, pokryte jakby futerkiem owoce baobabu i skosztować ich na miejscu, w Alei. Owoce baobabu zawierają potężną dawkę witaminy C. Na nocleg wracamy do hotelu w Morondava.
Dzień 7, Morondava – Antsirabe
Przejazd ze zwiedzaniem na trasie.
Dzień 8, Antsirabe – Antananarivo
W samym Antsirabe odwiedzamy między innymi tradycyjne, wielkie targowisko. Uczestnicy dojeżdżają na nie miejscowymi powozami. Są to niespotykane już nigdzie indziej na świecie pousse-pousse.
Dzień 9, Antananarivo – Andasibe
Przejazd do Andasibe. W zależności od godziny przyjazdu, zwiedzanie parku Analamazoatra przed kolacją, lub nazajutrz po śniadaniu. W parku zwiedzamy las deszczowy porośnięty mchami, lianami oraz unikalnymi gatunkami roślin i drzew. Region znany jest głównie z lemura Indri Indri. To największa małpiatka na świecie. Można ją spotkać tylko na wschodzie Madagaskaru.
Dzień 10, Andasibe – Ankanin’ny Nofy
Dziś naszym celem jest lodge w Ankanin’ny Nofy. Najpierw jedziemy autem, później hotelowa łódź zabiera Was na transfer, po nieco ponad godzinie jesteście na miejscu. Nocleg w jednym z hoteli w zatoce Ankanin’ny Nofy (bungalowy). Po trudach przejazdu możecie odpocząć na tarasie w otoczeniu dzikiej przyrody. Blisko bungalowów są tropikalny las oraz czyste, słodkowodne kąpielisko. W Ankanin’ny Nofy spędzamy trzy noce. Wiele okolicznych ścieżek nadaje się do biegania.
Dzień 11, Ankanin’ny Nofy
W okolicy waszych bungalowów czeka na was 50 hektarów tropikalnego lasu z niezliczoną ilością lemurów! Gatunki dzienne zostaną przez was dokładnie obfotografowane z najbliższej odległości. Dziś poznacie liczne gatunki lemurów, przy odrobinie cierpliwości będą one wam delikatnie jadły z ręki. Po południu jest czas zarówno na odpoczynek, jak i na bardzo interesujące wycieczki. Wieczorem okazja na absolutnie niesamowite przeżycie! Zabieramy Was w jedyne miejsce na Madagaskarze, gdzie macie ogromną szansę spojrzeć oko w oko lemurowi aye-aye. To niezwykle rzadki i płochliwy, nocny gatunek lemura o strasznej fizjonomii, często określany mianem najbrzydszego zwierzęcia świata. W żaden sposób zwierzak ten nie jest w stanie zagrozić człowiekowi, ma jednak na tyle przerażający i osobliwy wygląd, że według malgaskich przypowieści i legend – należałoby się go bać. Lemur aye-aye wykształcił jeden, nieproporcjonalnie długi, bardzo cienki palec, którym wydłubuje z wnętrza drzew niewielkie larwy.
Dzień 12, Ankanin’ny Nofy
Wanilia rosnąca niedaleko bungalowów, kameleony, przyroda, wokoło lemury. Wybierzemy się na wycieczkę łodzią na wybrzeże oceanu. Niedługa, ale interesująca trasa przez laguny Pangalanes do wioski rybackiej. Wycieczkę do wioski warto zorganizować o świcie. Niemal codziennie na burzliwy ocean wypływają rybacy. Ich łodzie to dłubanki. Spektakl, jaki macie okazję tutaj zobaczyć, to walka rybaków z oceanem. To niezwykle ciekawe widowisko, które można przy odrobinie szczęścia zobaczyć na Madagaskarze! Wycieczki: aye-aye, rybacy o wschodzie słońca z wioską rybacką, spacer po lesie z przewodnikiem – kolejność tych trzech wycieczek zostanie ustalona po przyjeździe do hotelu.
Dzień 13, Ankanin’ny Nofy – Mantasoa
Po transferze łodzią udajemy się w stronę stolicy, by dojechać do Mantasoa. Po drodze kupujemy egzotyczne owoce.
Dzień 14, Mantasoa
Tego dnia docieramy do kolejnej atrakcji… Cofając się kilka kilometrów drogą na wschód odwiedzimy park, który każdego oszołomi najróżniejszymi gatunkami gekonów, kameleonów i innych zwierząt Czerwonej Wyspy. Przygotujcie dużo miejsca na kartach pamięci, bo nieprzebrana ilość zwierząt zadziwi każdego! To spotkanie z najbliższej odległości z niesamowitą przyrodą, okazja do zobaczenia, jak wypoczywa gekon i jak poluje kameleon. Tego dnia również biegi w otoczeniu tropikalnej zieleni na terenie parku Manjaka.
Dzień 15, Mantasoa – Antananarivo
Dojeżdżamy do stolicy. Udajemy się na zakupy. Na Madagaskarze żywe są tradycje rękodzieła. W stolicy oferta jest bardzo szeroka i goście chętnie zaopatrują się tutaj w unikalne, tradycyjne wyroby. Na nocleg udajemy się do prostego, bezpiecznego hotelu położonego w okolicy lotniska.
Dzień 16, Antananarivo – wylot godz. 16:00
Przed południem czas na spakowanie się, po lekkim obiedzie i ostatnich spacerach w okolicy hotelu przejazd na lotnisko.
Madagaskar zna jak własną kieszeń, a lemury jedzą mu z ręki. Laureat nagród National Geographic i Kolosów. Autor malgaskich wystaw muzealnych.
Dyplomowany trener, absolwent AWF, były reprezentant Polski, medalista Pucharu Świata i Mistrzostw Polski. Przez wiele lat przebywał w Peruwiańskich Andach trenując ubogą młodzież.
* Liczba trenerów na turnusie oraz skład osobowy może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników i możliwości udziału w danym okresie konkretnego szkoleniowca. Bez względu na skład osobowy zapewniamy szkolenia na najwyższym poziomie.
zakwaterowanie w hotelach, pensjonatach, domkach w standardzie turystycznym lub wyższej klasy
Uczestnik lub osoba towarzysząca | 2999zł + 2699 euro + cena biletu około 4500-6000zł | ||
Uczestnik w pokoju jednoosobowym | dopłata około 500 euro | ||
Rodziny z dziećmi | indywidualna wycena prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy | ||
**Rabat 300 zł dla uczestników, którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy