668 871 523

Obozybiganie.pl

Peru – Biegowa Wyprawa Życia II turnus

13.07 - 27.07.2023
2400 zł + 1500 $ + cena biletu

Czym zaskoczy Cię obóz?

„Gdyby miała nastąpić katastrofa planetarna i miałbym możliwość wyboru kraju do „zapisania“ i odtworzenia naszej planety, bez wątpienia wybrałbym Peru.“ (David Bellamy)

Mówi się, że to miejsce na ziemi, gdzie jest wszystko!

Przeżyj z nami przygodę, o której nie zapomnisz do końca swojego życia. Zwiedzaj i biegaj w najpiękniejszych znanych i nieznanych terenach Ameryki Południowej. Ocean, Pustynia, Dżungla, największy Kanion Świata, wysokie Andy, Lamy i Machu Picchu, które zdobędziemy na biegowo. To tylko niektóre z atrakcji z jakimi przyjdzie ci się zmierzyć na wyprawie do krainy Inków! Wszystko to okraszone mocną dawką biegania, techniki biegowej, rozmowami z trenerami.

„Gdyby miała nastąpić katastrofa planetarna i miałbym możliwość wyboru kraju do „zapisania“ i odtworzenia naszej planety, bez wątpienia wybrałbym Peru.“ (David Bellamy)

Celem naszej obozowej wyprawy będzie środkowa i południowa część Peru – Będziemy przemieszczać się wzdłuż wybrzeża przez półwysep Paracas, miejscowości: Nazca, Ica, Arequipa aby potem wjechać głęboko w Andy penetrując biegowo największy kanion Świata, rejony Cuzco oraz wbiec przez Camino Inca na Machu Picchu. W tym czasie zrobimy około 150-200km na przecudnych trasach biegowych oraz przejedziemy ponad 2000km. Widoki będą napawać twoje serce tak, iż wiele razy zaniemówisz z wrażenia widząc piękno otaczającego cię świata, a zapierać dech w piersiach będą nie tylko piękne okoliczności przyrody ale także wysokość nad poziomem morza sięgająca czasami ponad 4900m n.p.m. Dla chętnych próba biegowa na takiej wysokości : 

 

PODSTAWOWE INFORMACJE 
Data wylotu z lotniska Chopina w Warszawie – 13.07
Data wylotu z lotniska w Limie –27.07

OGÓLNY PLAN WYPRAWY

LIMA

Po przylocie do Limy i solidnym noclegu, w kolejnym dniu o poranku wyruszymy na malowniczy półwysep Paracas. Na zwiedzanie historycznej Limy wrócimy jeszcze w ostatnim dniu naszego pobytu w Peru.

PÓŁWYSEP PARACAS, WYSPY BALLESTAS

Wysuszone peruwiańskim słońcem plaże, piaskowe i kamieniste oraz zadziwiające pejzaże. Półwysep nie bez przyczyny został wpisane na światową listę UNESCO. To również świetne biegowe pustynne tereny. Zrobimy tutaj pierwszy trening ok. 12 km. Pobiegniemy w głąb półwyspu i zahaczymy o piękne plaże. Chwila wieczornego relaksu, zasłużony sen, a Kolejnego dnia rano popłyniemy łodzią motorową na wyspy pełne lwów morskich i pingwinów. Po powrocie ruszamy dalej przez pustynne tereny do miejscowości Ica, a w drodze odwiedzimy kultowe winnice oraz spróbujemy lokalnych trunków.

ICA – OAZA HUACACHINA, LINIE NAZCA

W Ica udamy się do Oazy Huacachina, a tutaj trochę szybszy trening i spora dawka techniki biegania. Na lekkim gazie endorfinowym czekają na chętnych przejazdy po pustyni samochodzikami buggy lub sandboarding dla odważnych. Spędzimy tu kolejną noc, a o poranku ruszymy ku tajemniczym liniom Nazca. Nocą w sypialnym autobusie przejedziemy całkiem na południe do Arequipy odkrywać kolejne cuda natury.

AREQUIPA

Wieczorem zwiedzamy piękne stare miasto, a następnego dnia udamy się na Rafting rzeką Chili. Naładowani adrenaliną powalczymy na pierwszym treningu na wysokości ponad 2000m n.p.m u podnóża wulkanu El Misti(5822m n.p.m), a następnie dalej w świat. Przed wami ukaże się najgłębszy, największy i najwyższy kanion Świata.

NAJWIĘKSZY KANION ŚWIATA – COLCA

Po drodze do Kanionu Colca, krótka wizyta na „Przełęczy Wiatrów” 4910m n.p.m. Wiele by opowiadać ale to trzeba ujrzeć na własne oczy. Zdobywamy tutaj kolejny level wysokościowy i ruszamy z pułapu ponad 3000m n.p.m ale na szczęście biegniemy w dół Kanionu do Oazy Sangalle. Będzie co robić bo bieganie na wysokości to podwójne kilometry! Na koniec zasłużona kąpiel w wodach termalnych i odpoczynek, a o brzasku wyjedziemy ku nowej przygodzie. Tym razem wodno-lądowej. 

 

KANION TINAJANI

Wciąż mało oblegany i spektakularny Kanion Tinajani. Spędzimy tu czas w drodze na Kolorowe góry i zrobimy trochę kilometrów po bezdrożach tego pięknego Kanionu.

VINICUNCA – TĘCZOWE GÓRY

Pewnie jako dzieci marzyliście żeby pochodzić po tęczy. No cóż tego marzenia nie spełnimy ale tęczowe góry też zapowiadają się ciekawie. Co powiecie na małe biegowe co nieco po tęczowych wzgórzach? 5000 n.p.m niektórzy w ubiegłym roku zdobyli biegiem :0

OLLANTAYTAMBO

Przed gwoździem programu – wizytą w Machu Picchu zawitamy jeszcze to najlepiej zachowanej Inkaskiej twierdzy położonej w świętej Dolinie Inków, a tam udamy się do przepięknie położonej bramy słońca gdzie będziecie mieć wrażenie, że czas się zatrzymał.

MACHU PICCHU

… na biegowo ruszamy w kierunku cudnego Machu Picchu. Wysokość trochę zmaleje do 2500m n.p.m. Tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć! Wczesnym rankiem trasą Camino Inca po której poruszali się biegowi posłańcy zwani Chasquis wybiegniemy na Machu Picchu. W obie strony to około 20km. Dla bardziej zmęczonych możliwość przelotu

 

CUZCO – STOLICA INKÓW

Przepiękne miasto Cuzco – stolica Inkaskiego Państwa. Wciąż pamiętające czasy Inkaskiego Imperium i wciąż mające w pamięci tamte czasu. Po zwiedzaniu centrum historycznego Cuzco, powoli będziemy się żegnać z Peruwiańskimi klimatami oglądając Peru z lotu Ptaka w trakcie przelotu z Cuzco do Limy.

Zarys programu dzień po dniu (może ulec niewielkim korektom w zależności od dostępnych miejsc i sytuacji na trasie przejazdu)

1 dzień przylot Lima

2 dzień – Lima – Paracas

3 dzień – Paracas + Wyspy Balestas. Przejazd i nocleg w Oazie Wachachina

4 dzień Nazca(opcjonalnie lot na petroglifami Nazca) – przejazd do Puerto Inca

5 dzień Pureto Inca – Arequipa

6 dzień Arquipa (rafting Rio Colca)

7 dzień Arequipa – Cabanaconde- Oaza Sangalle

8 dzień Oaza Sangalle – Chivay (planetarium), kąpiel w ciepłych basenach

9 dzień Chivay – Kanion Tinajani -Sicuani

10 dzień Sicuani – Tęczowe Góry – Ollantaytambo

11 dzień  Ollataytambo – Aquas Callentes

12 dzień Machu Picchu powrót popołudniu do Cuzco

13 dzień  Cuzco – Lima (przelot)

14 dzień – Lima – wieczorem lot do Warszawy

A CO Z DUŻYMI WYSOKOŚCIAMI?

Wyjazd do Peru nieodłącznie wiąże się z wyzwaniem dotyczącym dużych wysokości, które mogą przerażać ale na naszym wyjeździe będziemy starać się zdobywać je zgodnie z zasadami czyli stopniowo z dnia na dzień. Po kilku dniach na wybrzeżu pierwszy z przystanków znajduje się w okolicach Arequipy na wysokości  ok. 2000m, a kolejny w okolicach Kanionu Colca na wysokości 3000m. W czasie podróży do Kanionu Colca wjedziemy na przełęcz Wiatrów i punkt widokowy na wysokości 4910m aby potem zjechać niżej na 3000m. Przez następne dni  będziemy przebywać na wysokościach od 2000-3500m poza wypadem na Tęczowe góry 5000m n.p.m 

DLA KOGO JEST TEN WYJAZD?

Nasz wyjazd jest przeznaczony dla każdego zdrowego człowieka. Chcemy poinformować was, że osoby towarzyszące lub osoby bardzo słabo biegające również będą mogły zwiedzać Peru z nami. Przewodnik w trakcie naszych biegowych eskapad będzie prowadził osoby nie biegające lub chcące odpocząć jeden dzień, do ogólnie dostępnych atrakcji turystycznych. Dystans, z którym na nizinach powinieneś (powinnaś) radzić sobie jednorazowo to przynajmniej 15 kilometrów w tempie nie niższym niż 6:30. Jeśli spełniasz te kryteria – dasz radę. Zdajemy sobie sprawę, że spektrum zaawansowania biegowego będzie różne ale chcemy je ograniczyć do zdroworozsądkowego poziomu, zwłaszcza, że z punktu widzenia wysiłku fizycznego nie będzie to łatwa wyprawa.

Trenerzy

Piotr Małachowski

Przewodnik, podróżnik, bloger, twórca portalu www.kochamyperu.pl, pasjonat wypraw do Peru i innych państw Ameryki Południowej. 

Marek Kawik

Absolwent krakowskiego AWF. Trener II klasy sportowej o specjalności lekkoatletyka. Były zawodnik medalista Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Trener przygotowania kondycyjnego i motorycznego.

* Liczba trenerów na turnusie oraz skład osobowy może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników i możliwości udziału w danym okresie konkretnego szkoleniowca. Bez względu na skład osobowy zapewniamy szkolenia na najwyższym poziomie.

Mogą Cię również zainteresować:

Podstawowe informacje

 • Miejsce obozu
 • Peru
 • Zakwaterowanie
 • pensjonaty i hotele w standardzie turystycznym
 • Terminy
 • 13.07-27.07

Dlaczego warto
z nami jechać?


 • Najbardziej zaufane obozy biegowe w Polsce organizowane od 2010 roku

 • Zorganizowaliśmy już ponad 100 turnusów w Polsce i za granicą
 • Świetnie wykwalifikowana kadra trenerska
 • Wiedza i doświadczenie w pracy z amatorami i wyczynowcami
 • Dopasowane treningi do możliwości uczestników
 • Wyszukane miejsca do treningu biegowego

Lokalizacja

 • Lima
 • Paracas
 • Ica
 • Puerto Inca
 • Arequipa
 • Kanion Colca
 • Chivay
 • Sicuani
 • Kanion Tinajani
 • Tęczowe Góry
 • Ollantaytambo
 • Machu Picchu
 • Cuzco

Zakwaterowanie

 • hotele, pensjonaty, hostele w standardzie turystycznym

Trening

 • długie treningi biegowe
 • treningi techniczne i sprawnościowe
 • rozmowy z trenerami
 • opowieści o Peru i historii w trakcie podróży

Warunki cenowe

 

ZACHĘĆ INNEGO UCZESTNIKA NA OBÓZ I UZYSKAJ DODATKOWĄ ŻNIŻKĘ 300zł

cena
uczestnik lub osoba towarzysząca z biletem 2400zł**+ 1500$  płatne na miejscu + cena biletu(ok.4000-6500zł) w zależności od daty zakupu
uczestnik bez biletu jak wyżej

Liczy się data wpłaty zaliczki

Rabat 300 zł dla uczestników, którzy byli na naszych obozach co najmniej 2 razy

Rabat 300zł dla uczestnika, który zaprosi innego uczestnika, który nie był jeszcze na naszym obozie.


Cena zawiera

 

 • przejazdy autobusowe na miejscu
 • koszty paliwa
 • noclegi w hotelach, pensjonatach w standardzie turystycznym(większość ze śniadaniem) w pokojach dwuosobowych
 • opieka trenerska
 • opieka pilota
 • treningi
 • standardowe ubezpieczenie turystyczne
Cena nie zawiera
 • biletów lotniczych
 • kosztów atrakcji w zależności od wybranych opcji
  (rezerwat Paracas + wyspy Ballestas -45$; Rajdy po wydmach + zachód słońca na wydmach 25$; Lot nad liniami Nazca – ok.120$; opłaty Kanion Colca 40$; Tęczowe Góry 35$; Rafting rio Colca 35$; Kanion Tinajani, ruiny Ollantaytambo 30$; Machu Picchu ok. 75$; opcjonalny wyjazd busikiem na Machu Picchu dla osób co nie będą biegły ok 12$ w jedną stronę; Muzea itp. ok. 40$
 • kosztów wyżywienia oprócz śniadań(ok.150-200$) za cały pobyt
 • kosztów przelotu na miejscu ok. 100-150$ Cuzco – Lima
 • kosztów przejazdu pociągiem do Aguas Callentes (Machu Picchu) ok. 150$
 • opisane powyżej koszty są płatne na miejscu.